2. Ermenek Şehrana Şenliği büyük bir katılım ve çoşku ile devam ediyor

0

Ermenek Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Ermenek Şehrana Şenliği’nin ikinci günü de büyük bir katılım ve coşku ile tamamlandı.

Şenliğin dünkü etkinliklerine Ermenek Kaymakamı Hacı Kerim Meral, Ermenek Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Cafer Kemik, İlçe Emniyet Müdürü  Erdem Aynur, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Altun, Ermenek Gençlik Spor Müdürü Tayyar Kılıçkıran. Ankara Ermenekliler Derneği Başkanı Talat Seyhan, İyi Parti İlçe Başkanı Kamil Koçdayı, CHP İlçe Başkanı Mustafa Bozcu, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Kemal Sevimli, Karamanoğlu Üniversitesi Gençlik Liderleri, Ermenek Okçuluk Okulu eğitmen ve öğrencileri, ilçemizi ziyaret etmekte olan Kazak turist gurubu ve  kalabalık bir halk topluluğu katıldı. Etkinliğe katılanlar bandırma batırıp palize yediler.

Etkinlik kapsamında bir taraftan bandırma batırılırken diğer yandan Google Fotoğrafçısı Şaban Civelek liderliğinde 20 kişilik bir genç gurubu fotosafari etkinliği yapıp Ermenek’in güzelliklerini kaydettiler. Ermenek Okçuluk Okulu öğrencileri ok atma yarışması yaptılar ve derece alanlara ödülleri verildi. İlçemizde bulunan 20 kişilik bir kazak turist kafilesi de etkinliğe katılarak şarkıları ve danslarıyla şenliğe şenlik kattılar.

Mersin Sun TV ekibi kanallarında yayınlamak üzere etkinliği kayda aldı.

2. Şehrana Şenliği’nin bu günkü kısmında pekmez kaynatılacak ve Mersin’den gelen 3 yamaç paraşüt pilotu hava şartlarının el vermesi durumunda Ermenek Kalesi’nden uçuş yapacaklar. Konuklara tekne turu ile göl gezisi yapacaklar.

Şenlikle ilgili ermenekinsesi.com olarak çektiğimiz videolar önümüzdeki günlerde kurgulanarak izlemeniz için yayınlayacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz