ALLAH, ÖĞRENCİ VELİLERİNE YARDIM ETSİN

Göz göre göre tarihe gömülen Ermenek Anadolu Lisesi okullar bölgesi (Orman Parkı tarafı) Ermenek İMKB Anadolu Lisesi’nde pazartesi günü eğitim ve öğretime başlayacak.
Başlayacak başlamasına da Ermenek Lisesi yerinde eğitime devam etmiş olsaydı öğrenciler sabah, öğlen, ikindin ve hafta sonu okula yürüyerek varıp gelecekler, öğlen yemeklerini de evlerinde yiyeceklerdi. Hatta kahvaltılarını rahat rahat yapacaklardı. Şimdi okula gitmek için özellikle kış saat uygulamasında karanlıkta en az 1 saat daha erken kalkıp, çoğu zaman kahvaltı yapmadan minibüslerde sıkış tıkış okullarına gidecekler.
Şimdi gelelim maddi boyutuna. Bir öğrenci minibüsle gidiş 8TL, dönüş 8TL. Öğle yemeği 21.50TL. 8+8+21,5= 37,5. Bir bardak çay içse hadi 2.5TL en kötü ihtimal 40TL. Haftada etütlerle 6 gün, ayda ortalama 25 gün desek.25×40=1000TL. 2 çocuğu olan asgari ücretli en az 2000TL’sini 8-9 ay çocuklarının eğitimi için verecek.
Kırtasiye fiyatlarını sordum, çanta dahil ilkokul ortalama 1500TL, ortaöğretim ve lise 2000TL.
Ayakkabı ve okul formaları yine 1500TL, 2000TL arasında.
Bir emekli veya asgari ücretli evi kira ise, diğer masrafları yazmak istemiyorum.
Allah velilerin yardımcısı olsun.
Esas diyeceğim Ermenek Lisesi’nin yıkılacaksa yıkılıp, güçlendirilecekse güçlendirilip, en kısa zamanda yeni bir bina yapılıp aynı yerde eğitim ve öğretime tekrar başlayıp öğrenci ve veli mağduriyetlerinin gönderilmesidir.

4 YORUMLAR

  1. Deprem konusunda kapsamlı bir inceleme yapılmışmı.Keleşoğlu kültür merkezi yerindeki yıkılmış olan ortaokul,lise binasına bile yıllarca birşey olmadı…ta..ki insanoğlu yıkıp yok edene kadar

  2. Abi çok haklısın herkesin işine geliyor herhalde Allahım kolaylık versin herkese yapacak bişey yok 5.10 kişiyle bitmiyor gemisini yüzdğren herkez kaptanım ben diyor

    • Bir an önce yıkılacaksa yıkılıp güçlendirilecekse güçlendirilip tekrar hizmete sokulması gerekiyor. İnsanların önüne sırf merkezde diye sadece İmam Hatip Lisesini seçenek olarak sunmamak gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram