Av. Oktay Yılmaz İkinci Kez Baro Başkanı Seçildi

0
318

Av. Oktay Yılmaz İkinci Kez Baro Başkanı Seçildi
Karaman Barosu 15. Olağan genel kurulunu tamamladı. Yunus emre konferans salonunda gerçekleşen genel kurulda Av. Oktay Yılmaz’ın başkanlık ettiği liste ile Av. Enver Turhan’ın başkanlık ettiği liste yarıştı.
Yapılan sayım işlemi sonrasında Av. Oktay Yılmaz 72, Av. Enver Turhan ise 35 oy aldı. 4 oyun geçersiz olduğu genel kurul sonunda Av. Oktay Yılmaz ikinci kez baro başkanı seçildi. Tebrikleri kabul eden Yılmaz; ‘’Avukatlık kendine has ritüelleri, kültürü ve duruşu olan bir meslektir. Bütün bunları aslına uygun olarak yaparsak meslektaşlarımızın haklarını sahiplenmiş, korumuş ve mesleğin saygınlığını artırmış oluruz. Avukat, hiçbir baskıya boyun eğmez, Avukat, despotizme, statükoya karşı durur. Avukat talimat veya emir almaz, Avukat her olayı hukuk sınırları içerisine çeker ve o sınır içerisinde HÜR iradesi ile değerlendirir. Avukatın bu duruşu savunma mesleğini en iyi şekilde yapabilmesinin temel güvencesidir.
Avukat arkadaşlarımın vicdanına güvenerek, geleceğe dair beklenti ve hayallerime ortak olacaklarına inanarak ikinci kez bu önemli vazifeye talip oldum. Bize oy veren, vermeyen, destek olan, olmayan herkese gönlümüzde, kapımızda sürekli açık olacaktır. Tecrübeleri ve deneyimleri ile bizlerin çalışma azmi ve ideallerine çok şey kazandıracağına inandığım, Karaman Barosuna hizmet vermiş herkesin başımızın üstünde yeri vardır.
Buradan bir sevindirici haber daha kamuoyu ile paylaşayım. Birlik başkanımız Sayın Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında başkanımız bize söz verdi. Daha önceki birlik başkanımız tarafından alınmış olan avukat evi önümüzdeki ay içerisinde satışa çıkarılacak. Yeni yapılacak adli binamıza yakın bir alandan arsa satın alınarak buraya çok katlı bir baro hizmet evi yaptırılacaktır’’ şeklinde konuştu.

Önceki İçerikErmenekspor İlk Maçına Bu Gün Çıkıyor
Sonraki İçerikSon Dakika! Tepebaşında Trafik Kazası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here