İl Genel Meclisi’nin Ermenek’te yaptığı Mart Ayı Toplantısı’ndan Ermenek için 2.600.000 TL’lik istihdam desteği ile ana caddelere sıcak asfalt sözü çıktı!

1

Karaman İl Genel Meclisi bu seçim döneminin son toplantısını bu gün Ermenek Keleşoğlu Kültür Merkezi’nde yaptı. Toplantı saat 12.00’de İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır’ın açış konuşması ile başladı.

Toplantıda Karaman’ın değişik sorunlarının ele alınmasının yanı sıra Ermenek Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan gençler için ”karton bardak üretim tesisi” kurulması, BİLSEM’de eğitim gören gençler için de ”sanal zeka ile üretim yapacak topraksız sera” çalışması için İl Özel İdaresi tarafından destek amaçlı 2.600.000 TL’lik bir fon sağlanması kararı çıktı. Toplantıda ayrıca Ermenek 1. ve 2. Ana Caddeleri’nin Ermenek Belediyesi ve İl Özel İdaresi işbirliğiyle sıcak asfalt yapılması üzerine verilen önerge kabul edildi.

Bu seçim döneminin son toplantısı olması nedeniyle son kez meclis başkanlığı yapan Eyyup Çayır ”bütün meclis üyelerine Ermenek için verdikleri destek için teşekkür ederek, bu toplantının kendisi için başkanlığını yaptığı son toplantı olması nedeniyle ayrı bir anlamı olduğunu vurgulayarak” duygusal bir veda konuşması yaptı.

İl Genel Meclis Toplantısı’nın tüm video kaydını alttaki linkten izleyebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz