ERÇEV ‘Gençler Buluşması’ toplantısı yaptı!

0

ERÇEV (Ermenek ve Çevresi Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı) 17.06.2022 Cumartesi günü Selçuk Ecza Holding binasında ‘Yaza Merhaba Gençler Buluşması’ etkinliği düzenledi.

Geniş bir katılımın olduğu toplantı hemşehrimiz Prof.Dr Hasip Pektaş’ın Ermenek fotoğrafları ve şiirleri gösterisi ile başladı.
Karaman Müze Müdürü ve kazı başkanı Ercan Er ile Dr. İlker Mete Miroğlu  Ermenek kazı yerleri ve buluntular hakkında sunum yaptılar. Erçev Yönetim Kurulu Üyesi Sonay Gürgen, Ermenek kazıları ve müze hakkında bilgiler verdi.
Toplantıda Milli rekortmen atletimiz Derya Ateşli ve ünlü gezgin ve YouTuber Anıl Ünlü’nün konuşmaları ve sunumları ilgi ile izlendi.


Vakıf başkanı Osman Koçak, Selçuk Ecza Deposu yönetimi ve çalışanlarına teşekkür ettikten sonra, ”vakıf etkinliklerinde gençlerimizi daha çok görmek istediğini, yönetim kurulu ve mütevelli üyelerinin yaş ortalamasının yüksek olmasına” vurgu yaptı. ”Gerek vakfın gerekse diğer illerdeki derneklerimizin geleceği açısından artık gençlerin yönetime katılmasının gerekli olduğunu, bunun için de gençlerimizin istek ve ihtiyaçlarına göre yeni bir yapılanmaya gidilmesinin zorunlu olduğunu” belirten Osman Koçak, ”ileriki yıllarda yönetim kurulununun yerlerini genç arkadaşlarımıza bırakamaları gerektiğini” ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz