Ermenek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü gençleri spor yapmaya çağırıyor

0

Ermenek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Güneyyurt Gülay-Azim Uyar Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerini milli sporcu ve hakemlerle buluşturdu.

Ermenek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Osman Tayyar Kılıçkıran, ”gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmalarının ve en az bir spor alanına yönelmeleri gerektiğini, spor alanlarının tamamının gençlerin hizmetinde olduğunu, istediklerinde ders çalışmak için ya da geleneksel el sanatları ve diğer alanlarda eğitimler içinde Ermenek Gençlik Merkezi’nin kendi evleri olduğunu” söyledi.

Lisede yapılan toplantıda: Milli Sporcu ve Dünya Boks Şampiyonları Hatice Akbaş ve Ayşe Çağırır, Boks Hakemi Nazan Savaş ile görüntülü tele konferans bağlantısı sağlayarak gençlerle spor hakkında, soru cevap şeklinde, sporda kariyer sohbetleri gerçekleştirildi. Tele konferansta boks branşı Milli Hakem Nazan Savaş ”gençlerin sporla olan birlikteliğinin onlara sağlıklı bir yaşamı, dirençli olmalarını sağlayacağının yanında, spor alanındaki bireysel sporların onların daha iyi yerlere getirebileceğini ve gençlerin sporcu olmanın dışında o atmosferin içerisinde bulunmaları gerektiğinin” altını çizdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz