Ermenek Huzurevi ilk konuklarını bu gün ağırlamaya başladı

0

Polat Gurup tarafından yaptırılıp Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağışlanan ve Ermenek’in ilk Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi olan ‘Hatice ve Hakkı Polat Huzurevi-Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ bu gün ilk konuklarını ağırlamaya başladı.

Ermenek Kaymakamı Hacı Kerim Meral, Polat Ailesi adına Hüseyin ve Atakan Polat, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Karaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Çakır, Ermenek Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kaplan, Huzurevi Müdürü Öznur Köksoy ve vatandaşlar ilk hizmet günü nedeni ile bir araya gelerek, huzurevine yerleşen yaşlılara ‘hoş geldiniz’ deyip çiçek verdiler ve sohbet ettiler.

Ermenek Kaymakamı Hacı Kerim Meral, bağışlarından dolayı Polat Ailesi’ne teşekkür ederek ‘lüks bir otel konforunda olan tesisi çok beğendiğini’ söyledi.


Tek ve 2 kişilik odalardan oluşan huzurevinde 8 oda özel bakıma ihtiyacı olan yaşlılar için özel olarak olarak tasarlanmış durumda. 4 kattan oluşan binanın giriş katı lobi, toplantı salonu ve idari bürolardan oluşuyor. Diğer 3 katında, konuklar için odalar, her bir katta kat yemekhanesi, görevli personel odası, dinlenme ve eğlenme odası bulunan huzurevine şu ana kadar kapasitenin üzerinde başvuru olmuş durumda.

ermenekinsesi.com olarak Ermenek Huzurevi’ne ilişkin yaptığımız röportajı ileriki günlerde yayınlayacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz