Ermenek Karalar Mahallesi ve Mesire Alanı Yolları’nın asfalt yenileme çalışmaları başladı!

0

Ermenek’ten Turkuaz Gölüne inen iki ana arter olan Karalar ve Mesire Alanı Yolları’nda eskiyen asfaltların yenilemesine başlandı. Karaman İl Genel Meclisi kararı gereğince Karaman İl Özel İdaresi tarafından başlatılan asfaltlama çalışmasının bir hafta içinde tamamlanması planlanıyor.

Bugün başlayan çalışmaları Karaman İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır, Genel Sekreter Ali Yener Terlemez ve Genel Sekreter Yardımcısı Ali Zeybek, Karalar Muhtarı Mustafa Çıbık, Ermenek Belediye Meclis üyeleri ve AK Parti İlçe Başkanı Aytekin Aydın birlikte denetlediler.

İl Genel Meclis Başkanı Eyyup Çayır burada yaptığı açıklamada  ”Ermenek’te göle inen iki ana yol olan Karalar ve Mesire Alanı yollarının oldukça yıpranmış olan asfaltlarının yamanarak sağlıklı hizmet vermesi imkansız hale gelmişti. Bu nedenle ikinci kat asfaltlama yapılması gerekiyordu. Belediye olanakları ile bu yenilenmenin zor olması nedeniyle de Karaman İl Özel İdaresi olarak İl Genel Meclisi’nde karar alarak bu sorumluluğu biz üstlendik. Bugün bir ekibimiz Karalar’dan başlayarak Çevre Yolu’na kadar olan kısmı asfaltlayacak yarın ise ikinci bir ekibimiz Mesire Alanı-Çevre Yolu arasına başlayacak. Çalışmaları önümüzdeki hafta içinde tamamlamayı planlıyoruz. Ermenek için yaptığımız bu çalışmaya destek veren İl Genel Meclis Üyelerimiz başta olmak üzere İl Genel Meclis Sekreteri Ali Yener Terlemez ve Genel Sekreter Yardımcısı Ali Zeybek’e Ermenek adına teşekkür ederim’’ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz