Ermenek’te Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri başladı

0
Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Ermenek M Tipi Kapalı Cezaevi hükümlülerince Halk Eğitim Merkezi kurslarında hazırlanan ürünlerin sergilendiği etkinlik yapıldı. Ermenek Başsavcılığı koordinesinde ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün destekleriyle yürütülen eğitim faaliyetler sonunda ortaya çıkan eserler sergilendi.
Sergide konuşma yapan Ermenek Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Doğan; Hayat Boyu Öğrenme haftası etkinlikleri kapsamında, Halk Eğitim Merkezi hocalarımızın açtığı kurslarda hükümlüler tarafından yapılan ürünleri sergilemek için bulunmaktayız. Hayat boyu öğrenme toplum için ne kadar önemli ise mahkumlar için de bir o kadar önemlidir. Her ne kadar toplumuzda kader mahkumu adını verdiğimiz mahkumlarımızın bir suç işleyerek, buraya düşmüş ve bir ceza çekmesini sağlamış olsak da bunun yanında bir de ıslah görevimiz var. Ceza evine giren vatandaşlarımız bir gün buradan çıkarak topluma tekrar buradan çıkarak hayatlarına devam edecekler. biz bunları burada kurslar aracılığı ile ıslah etmezsek aynı sorunlar yaşanır ve ceza evine geri girebilirler. Bizlerde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile, Halk eğitim Müdürlüğümüzden aldığımız destek ile mahkumlarımızı ıslah ederek toplumumuza kazandırmayı kendimize bir ideal olarak belirledik.  Bu yönde çalışmalarımıza devam ediyoruz.” Dedi.
Programa Ermenek Kaymakamı Fatih Erdoğan, Ermenek Belediye Başkanı Mustafa Bozcu, Ermenek Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Doğan, İlçe Protokolü, Halk Eğitim Merkezi ve Ceza İnfaz Kurumu görevlileri katıldı.

 

reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz