Görmeli Köyü’nde muhtarlık seçimini tek aday Ali Eren kazandı

0

Ermenek ilçesine bağlı Görmeli Köyü’nde yapılan muhtarlık seçimini tek aday olarak seçime giren Ali Eren kazandı.

Ermenek ilçesine bağlı 700 nüfusu olan Görmeli Köyü’nde 31 mart seçimlerinde 236 oy alarak muhtar seçilen Ali Eren, silinen sicilinin memnu hakların iadesi kararı almadığı için YSK mazbatasini iptal etti ve ara seçim kararı verdi.  Avukatı aracılığı ile gerekli girişimlerde bulunan Ali Eren ara seçimde tekrar aday olma hakkı kazandı. Seçim öncesi köylünün büyük desteğini alan Eren’in rakipleri adaylıktan çekilince ara seçime tek aday olarak girdi. Kullanılan 302 oyun 291 ini alan Ali Eren yeniden muhtar seçildi.

Köy sakinlerinden Tuğba Topaloğlu:’’31 Martta seçim oldu yalnız bir talihsizlik yaşandı. Tekrar seçime geldik biz. Sandığımızı bırakmadık yine destekliyoruz adayımızı. Köyümüze hizmet vermesinden memnunuz ve memnun olacağımızı düşündüğümüz için tekrar geldik. Tek aday, tek aday olması bizi şaşırttı açıkçası. Yine kazanacağı belli olduğu için biz yine de geldik, yine destek olmak için köyümüzün adına’’ dedi.

Muhtar Ali Eren; ”Şimdi başımızdan bir haksızlık geçti. Halka güvendiğimden dolayı ikinci defa muhtar adaylığını koydum. Allah’ın izniyle de bu seçimi de kazandık. Şu anda da huzurluyuz, mutluyuz. Bütün vatandaşlarıma ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Her birinden Allah Razı olsun. Bizde halkımız için elimizden geldiği kadar köyümüzdeki sıkıntıları çözmeye çalışacağız’’ dedi.

 

 

 

 

reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz