Ermenek’te ilk paramotor uçuşları yapıldı!

0

30 Eylül Cumartesi günü Ermenek tarihinin ilk paramotor uçuşları, Turkuaz Mesire Alanı’nda yapıldı.

Ermenek’te yamaç paraşüt sporunu geliştirmek ve yaygınlaştırmak için başlatılan çalışmalarda yeni bir aşamaya gelindi. Başta Fethiye ve Kapadokya olmak üzere Türkiye’nin değişik yerlerinde paramotor pilotluğu yapan Veli Sevgen ve Ankara ANKA Havacılık Kulübü’nden Necdet Çelik, Ertan Balkiraz Ermenek’e gelerek  30 Eylül Cumartesi günü tekli ve ikili paramotor uçuşları yaptılar.

Sabah saat 07.00’de  ilk tekli uçuşu Mesire Alanı’ndan Necdet Çelik yaparak 1 saate yakın Ermenek semalarında dolaşıp alana geri döndü. Ardından 09.00’da Veli Sevgen‘in pilotluğunda Ermenek kaymakamı Fatih Erdoğan Ermenek’te ilk ikili paramotor uçuşunu yaptı. Ardından Ermenek  İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Mehmet Altun, Ermenek Belediye Başkanı Mustafa Bozcu ve sivil vatandaşlar Veli Sevgen‘in pilotluğunda uçuşlar gerçekleştirdiler.

Paramotor uçuşlarının yanında, ANKA Havacılık Kulübü ve Mersin AKYAS Yamaç Paraşütü Kulubü üyelerinden oluşan 46 kişilik sporcu gurubu Ermenek Kalesi’nden yüzün üzerinde tekli ve ikili uçuşlar yaptılar. Pazar gün de devam etmesi planlanan etkinlik, yağan yağmur ve hava şartlarının zorluğu nedeniyle Cumartesi uçuşlarıyla noktalandı.

Uçuşların ardından sporcular ve pilotlar, Ermenek’in bu spor alanında çok muhteşem bir konum ve coğrafyaya sahip olduğunu ve kurumsalaşması durumunda Ermenek’te yeni bir Fethiye yaratılmaması için hiç bir neden olmadığını belirttiler.

Etkinlikle ilgili sitemize bir açıklama yapan ERDOK (Ermenek Doğa Sporları Eğitim Kültür ve Turizm Kulübü) kurucusu Hulusi Oran ”Derneğimiz ve ANKA Havacılık Kulübü ve Mersin AKYAS Yamaç Paraşütü Kulubü işbirliği ile gerçekleşen bu etkinliğin sonuçlarının iyi değerlendirilerek gelecek yıla alt yapısının kurulmasının ve ülke çapında duyurulmasının Ermenek turizimine çok katkısı olacağına inanıyorum. Bu etkinlikte katkısı olan derneklerimize ve sponsorumuz İl Genel Meclis Başkanımız Eyyup Çayır başta olmak üzere, Kaymakamımız, İlçe Jandarma Komutanımız, Belediye Başkanımız ve tüm katkıda bulunanlara, hem derneğimiz hem de Ermenek adına teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz