Ermenek’te yeni bir Butik Otel açıldı!

0

Ermenek’in tarihi konaklarından birisi olan ‘Talat Efendi Konağı’ restore edildi ve ‘Marassa Konak Otel‘ adıyla bu gün açılışı yapılarak hizmet vermeye başladı.

Yurt dışında yaşayan hemşerimiz Sevki Tamer Uyar tarafından Talat Efendi Konağı 2020 yılında varislerinden satın alınarak butik otel yapmak üzere projelendirildi ve restorasyona başladı. Ne yazık ki Tamer Uyar’ın bu süreçte yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak vefat etmesi üzerine restorasyon işlemleri bir süre durakladı. Ardından eşi Ziva Uyar ve çocukları Ulus Uyar, Duygu Şişman ve Şeyda Uyar Bulut tarafından babalarının vasiyeti doğrultusunda restorasyona devam edildi ve turistik butik otel olarak bu gün hizmete açıldı.

Açılışta bir konuşma yapan çocukları ”babalarının emeklilik hayali olan bu tesisi tamamlamaktan mutlu olduklarını Ermenek için yararlı olması için desteklerini sürdüreceklerini” belirttiler.

Ermenek şehir merkezinde Taşbaşı Mahallesi’nde bulunan otel, tarihi ve doğal yapısı bozulmadan korunarak restore edilmiş 10 oda, bir açık bir kapalı yemek salonu, bir toplantı salonu ve bir bahçeden oluşuyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz