İlk kez Türkiye Şampiyonası’na katılan Ermenek Kick Boks Takımı Ermenek’e döndü

0

Karaman İl Temsilcisi Hasan Hüseyin Şevik ve Antrenör İbrahim Özgür Yazar‘ın yönetiminde ilk kez Türkiye Şampiyonası’na katılan Ermenek Kick Boks Takımı Ermenek’e döndü.

Tüm Türkiye’den 5.700 sporcunun katıldığı şampiyonaya 8 sporcu ile katılan Ermenek’li sporcular oldukça başarılı sonuçlar alarak, gelecek yarışmalar için umut verdiler.

İlk kez katıldıkları turnuvada Türkiye şampiyonları ile karşılaşan Batuhan Küçük beşinci, Furkan Yaldiz beşinci, İlayda Keskin beşinci ve Emirhan Erbil beşinci, Hasan Koç altıncı, Berra Yeşilyaprak dokuzuncu, Kazimcan Yazar on altıncı, Oğuzhan Bozdemir klasmanlarında yirmi dördüncü oldular.

ermenekinsesi.com’a şampiyona ile ilgili bir açıklama yapan Kick Boks antrenörü Özgür Yazar: ”Böylesi büyük bir turnuvaya ilk kez katılmamızı sağlayan başta Ermenek Kaymakamı Hacı Kerim Meral olmak üzere Ermenek Gençlik Spor Müdürü Tayyar Kılıçkıran ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Balcı’ya teşekkür ederiz. Sporcu çocuklarımız çok iyi bir performans sergilediler. En az dört sporcumuz ilk üçe girebilecek durumda idiler. Organizasyon ve hakem hataları ile baş edemedik. Ama gene de böylesine büyük bir organizasyona katılmak, hem bizim için hem de sporcularımız için büyük bir deneyim ve moral oldu. Bundan sonra katılacağımız turnuvalarda madalya ve kupa ile geleceğimize inancımız oluştu” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz