Kendimizi Affettireceğimizden Emin Olabilirsiniz

334
0
Hulusi Oran
25 Haziran 2013

Kendimizi Affettireceğimizden Emin Olabilirsiniz
Ermenek Belediye Başkanı Necati AKPINAR, gazetemizin sorusu üzerine, ihale edilen yeni Belediye Hizmet Binası, Kapalı Otopark ve Kent Meydanı ile ilgili gazetemize yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Necati AKPINAR açıklamasında “Ermenek Belediye Hizmet Binası ve Kapalı Otopark ile Kent Meydanı Yapım İşinin ihalesi  05.06.2013 tarihinde yapılmıştır. İl özel İdaresince İlçemize gelen 11 adet Mimar-Mühendis ve belediyemiz mühendisleri ile birlikte hedeflenen projeyi yerinde incelemiş ve Proje kapsamında neler yapılması gerektiği konusunda değerlendirmeler yapılarak karar verilmiştir.
Söz konusu proje kapsamında İlçemizin vitrini olabilecek nitelikte Kent Meydanı, İlçe Merkezindeki Otopark sorunun bir nebze olsun çözebilecek Kapalı Otopark, İlçemize yakışır bir Belediye Hizmet Binası ve İmar planında nitelendirildiği şekli ile Park yapılması planlanmaktadır. İlçe halkının yeşile ve ağaca ne kadar duyarlı olduğunu bilmekteyiz. Bu konuda herkes den daha fazla duyarlı olduğumuzun bilinmesini isterim.
 
Kendimizi Affettireceğimizden Emin Olabilirsiniz
Bundan yaklaşık 2 ay önce proje tamamlanıp ihale hazırlığına başlanıldığında proje gereği mevcut parkın kot farkından dolayı kullanılacağı bunun üstünün yeniden park olarak düzenleneceği düşünülerek mevcut ağaçlardan çapı 40 cm.nin altındaki ağaçların taşınıp Belediye tarafından gösterilecek yerlere tekrar dikilmesi, taşınamayacak nitelikteki her bir ağaç için 50 adet ağaç dikilmesi İhale şartnamesine konulmuştur. Söz konusu proje ile parkın altı pasaj şeklinde 55 adet dükkan sığacak şeklinde projelendirilmiş İlçemizin İşyeri – dükkan sorununun da çözülmesi hedeflenmiştir. Proje 7 ay gibi bir süre içerisinde tamamlanacak parkın ve kent meydanın yalıtımlarının yapılması ile Parkımız eskisinden daha güzel ve eskisinden daha fazla ağaç ile düzenlenecektir. Yeşil Ermenek deyiminin anlamını biliyor ve yüreğimizde taşıyoruz.
İlçemizde göreve geldiğimizden bu güne kadar 3 bine yakın ağaç tarafımızdan dikilmiştir. İlçemizin Park ve Oyun alanı sorunlarının ortadan kalkması için 4 adet park projesi hazırlanarak İl Özel idaresinden yardım talebinde bulunulmuştur. Söz konusu parkların yapılması ile birlikte Otogar parkının haricinde 5 adet park yapılacak ve ağaçlandırması yapılacaktır. İlçemizdeki arsa sorunu nedeni ile ilk defa böyle bir uygulama yapılması düşünülmüş, yapacağımız parklar ve yeniden yapılacak düzenleme ile kendimizi affettireceğimizden emin olabilirsiniz. Bu zorunlu uygulama nedeni ile tüm halkımızdan anlayış bekliyor saygılar sunuyorum.”dedi.
0

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here