Meclı̇s Üyelerı̇ Atı̇lla Zorlu’yu yalanladı

1

Eski Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu’nun “Belediyeyi 7 Milyon borçla aldım 12 Milyon fazlasıyla devrettim” açıklaması üzerine AK Partili Ermenek Belediyesi Meclis Üyeleri Atilla Zorlu’yu yalanladı.

Belediye Meclisi Üyeleri: ‘’Borçlu bir belediye devretmedik üstelik Atilla Zorlu istifa ettiğinde söylediği gibi 12 Milyon artı para olması mümkün değil. Kullanılamayacak tahsisli para bile o kadar değil.”

“İyi Parti Milletvekili Adayı Atilla Zorlu görev yaptığı dönemde arsa ve diğer satışlardan elde edilen gelirler yaklaşık 9.000.000 TL civarında” denilen açıklamada “Şartlı olarak satışlardan elde edilen yaklaşık 4.600.000 TL kasa mevcudu ile yine tahsisi otopark ve iskele parası ile ilgili 2.800.000 TL, toplamda 7.400.000 TL para mevcuttur. Üstelik önceki dönemden kalan, KOP’tan hibe olarak alınmış 3.000.000 TL’yi bile, 2 yıl boyunca değerlendirmeyi beceremediği için iade etmek zorunda kaldı” denildi.

Yapılan açıklamada ‘’devlet büyüklerinin ve hayırseverlerin küstürüldüğüne de vurgu yapılarak Zorlu’nun belediye başkanı seçildikten sonra sosyal medyada yaptığı kırıcı paylaşımlar her zaman devletle barışık olan Ermenek halkını, devlet büyüklerimizi ve hayırseverlerimizi küstürdüğü’’ ifade edildi. AK Partili Ermenek Belediyesi Meclis Üyeleri tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

“Kamuoyunda dolaşan bilgi kirliliğinden dolayı vatandaşlarımızı bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. Ermenek Belediye Başkanlığı’nı devir aldığı zaman belediyeyi 7.000.000 TL borçla alıp, 12.000.000 TL fazlasıyla devir ettiğiyle ilgili açıklama yapmıştır. Bahsi geçen milletvekili adayı Atilla Zorlu görev yapmış olduğu dönem süresince arsa ve diğer satışlardan elde edilen gelirler yaklaşık 9.000.000 TL civarında olduğu, ayrıca şartlı olarak satışlardan elde edilen yaklaşık 4.600.000 TL kasa mevcudu ile yine tahsisi otopark ve iskele parası ile ilgili 2.800.000 TL, toplamda 7.400.000 TL para mevcuttur. Kendi döneminde gelir getiren tesis, işletme vb. yapılmadığı gibi önceki dönemden kalan, KOP’tan hibe olarak alınmış 3.000.000 TL’yi bile, 2 yıl boyunca değerlendirmeyi beceremediği için iade etmek zorunda kaldı. Mevcut belediyeye ait arsalarında ondan önceki dönemlerde belediyemize tahsisinin yapıldığı, pazar yeri olarak temeli atılan yere başlanmadığı, atılan temelin iki gün sonra ortadan kaldırıldığı, müze binası altında bulunan pazar yeri için pazar tezgâhı yapıldığı ve otopark içerisinde âtıl durumda olduğu, belediye kaynaklarının hor kullanıldığı görülmektedir. Belediyemize ait parke tesisi olmasına rağmen dışardan parke alındığı ve nakliyesinin kimlere yaptırıldığı, Yine Belediye Başkan yardımcısının belediyeye ait konutlarda nasıl ve ne şekilde ikamet ettiği bilinmemektedir. Belediye başkanı seçildikten sonra devlet büyüklerimizi küstürmemesi gerekirken sosyal medyada kırıcı paylaşımlar yapılmıştır. Her zaman devletle barışık olan Ermenek halkını, devlet büyüklerimizi ve hayırseverlerimizi küstürmüştür. ‘’Kâmil odur ki; koya dünyada bir eser, eseri olamayanın yerinde yeller eser’’

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz