Meram Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinden Ermenek Turu

0

MERAM TIP FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNİN ERMENEK GEZİSİ
Meram Tıp Fakültesi  öğretim üyelerinden oluşan bir gurup Ermenek ve çevresini gezdi.Prof.Dr Mehmet Erikoğlu tarafından organize edilen gezi  16.09.2017 cumartesi günü Sarıveliler ile başladı. Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur  misafirlere yemek verdi. Daha sonra Ermenek’e geçildi.Ermenek girişinde inen guruba Erol Şavklı rehberlik etti.Erol Şavklı Ermenek ve firan kalesi hakkında bilgi verdi. Şehir merkezinde tarihi mekanları gezen gurup daha sonra zeyve’ye geçti. Zeyve dönüşünde Selçuklu Otele  geçen misafirler geceyi burada geçirdi. Gezi ikinci günde devam etti. Turkuaz baraj gölünde tekne gezintisi yapıldı. Ardından Balkusan köyü ve Karamanoğlu Mehmet Bey türbesi ziyaret edildi.Oradan da Bucakışla Karaman üzeri Konya’ya hareket edildi.
Geziyi düzenleyen Prof.Dr Mehmet Erikoğlu yaptığımız görüşmede;  Meram Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan 50 kişilik bir grup ile düzenlediğimiz Ermenek gezimiz mutlu bir şekilde son bulmuştur. Bu gezinin organizasyonuna katkı sağlayan tüm öğretim üyesi arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler. Bu organizasyonda bizlere desteklerini esirgemeyen Sarıveliler Belediye Başkanı 
Hayri Samur, Ermenek Selçuklu Otel çalışanları, rehberimiz Erol Şavklı, Ermenek Yeşilköy muhtarı Mehmet Topçu, Ermenek esnaflarından Ali BoztoprakMehmet YaylalıMurat ÇobanŞerafettin Uyar, Ziya Karamanoğlu, ve tüm bölge halkına bize gösterdikleri içtenlik dolayısı ile tekrar tekrar teşekkür ederim” dedi. Erikoğlu amacının Ermenek’in tanıtılmasına ve turizmine katkıda bulunmak olduğunu ve bu geziyle hedefine az da olsa ulaştığını belirtti.
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz