PROF. DR.TAHSİN KESİCİ

PROF. DR.TAHSİN KESİCİ ’ye
“ANKARA ÜNİVERSİETSİ ÇINARLARI” UNVANI
 MUHTEŞEM BİR TÖRENLE TAKDİM EDİLDİ.
Ermeneklilerin yakından tanıdığı biri isim, Prof. Dr. Tahsin KESİCİ, kalbi Ermenek sevgisi   ile dolu olduğu kadar, fikriyatının da Taşeli Yöresi’ne yansıması ve ülke genelinde uygulama alanı bulması şüphesiz övünülecek ve paylaşılacak bir durumdur.
Hayatı başarılarla dolu olan Prof. Dr. Tahsin KESİCİ’ye Ankara Üniversitesi Rektörlüğü 16 Mart 2018 Cuma günü saat 16.00’da Ankara Üniversitesi Rektörlüğü 100 Yıl Salonu’nda muhteşem bir törenle “ANKARA ÜNİVERSİTESİ ÇINARLARI “ unvanını anlamlı  bir plaket ile ödüllendirmiş, onun yönetim ve bilim alanındaki özverili çalışmalarını belgelerle gelecek kuşaklara yansıtmasına vesile olmuştur.
Prof KESİCİ, 01.03.1938 Ermenek merkez doğumlu, Ermenek Ortaokulun 3. mezunlarından, liseyi Konya Lisesi’nde okumuş ve 1960 yılında pekiyi derece ile mezun olduktan sonra Ankara Ziraat Fakültesi’ne burslu olarak girer, aynı fakültede asistan 1964 yılında doktor, 1971 doçent ve 1979 yılında profesör olur. Hayatı başarılarla dolu, İtalyanca ve Almanca’yı çok iyi  derecede , İngilizce ve Fransızca’yı da literatürü takip edecek kadar  bilir. Yurtdışında, İtalya ve Almanya’daki üniversitelerde  mesleğiyle  ilgili araştırmalar ve çalışmalar yapar.
Prof. Dr. Sayın KESİCİ, çalıştığı Ankara  Üniversitesi  Ziraat Fakültesi’nde Dekan, Ankara Üniversitesi’nde Yönetim Kurlu Üyeliği, 2002-2004 yıllarında YÖK Yönetim Kurulu üyeliği  ve 2004 yılında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi  Kurucu Rektörü olur. 2008 yılına kadar Rektörlük görevini sürürden Sayın KESİCİ, şimdi aynı üniversitede rektör danışmanlığı yaparak bilgi ve deneyimini gençlerle paylaşarak mutlu bir yaşam sürmektedir. Prof. Dr. KESİCİ hakkında www.hasansimsek.com.tr de “Kim Kimdir?” sekmesinde yaşamı  hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.Hatırlanacağı üzer aynı unvan iki yıl önce aynı üniversitede hizmet veren Prof. Dr. İbrahim CEYLAN’a da verilmişti. Her iki hocamıza da sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz.
02.04.2018
Hasan ŞİMŞEK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram