Savcılık Ve Jandarma 4 Yıl Önceki Kazanın Cinayet olduğunu Ortaya Çıkardı

0

KARAMAN'ın Ermenek ilçesinde 4 yıl önce dere yatağında kendisine ait çapa motorunun yanında ölü olarak bulunan madenci Ali Benli'nin eşinin sevgilisi tarafından başına taşla vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı.
Olay, 17 Eylül 2013 günü ilçeye bağlı Aşağı Çağlar köyü, Tilkideresi mevkiinde meydana geldi. Olayın olduğu tarihte 32 yaşında olan Ali Benli'den haber alamayan aile bireyleri, aramalar sonucunda Benli'yi dere yatağında devrilen çapa motorunun yanında ölü olarak buldu. Olayla ilgili çalışma başlatan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ilk olarak olayı kaza olarak değerlendirdi. Ekipler olay yerinde yaptığı incelemede Benli'nin ayakkabısının tekini olay yerinden yaklaşık 200 metre ileride buldu. Bunun üzerine jandarma olayın cinayet olabileceği ihtimalini düşünürek soruşturmayı genişletti. Jandarma, çok sayıda kişinin ifadesine başvursada, herhangi bir somut delilil olmaması nedeniyle soruşturmada ilerleme kaydedemedi.
EKİM AYINDA DOSYA YENİDEN AÇILDI
4 yıl aradan sonra geçtiğimiz Ekim ayında Ermenek Cumhuriyet Savcısı Emine Meydan Künzü'nün talimatıyla dosya rafdan indirilerek yeniden açıldı. Savcı Künzü'nün talimatıyla İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Kemal ÖZBEY tarafından özel ekip kuruldu. Özel ekip, aile bireyleri başta olmak üzere yeni tanıklarla birlikte yaklaşık 40 kişinin ifadesine başvurdu. Jandarma, alınan yeni ifadelerde çelişkili bilgilere ulaştı. Olay yerinde bulunan içki şişeleri, elma ve ayakkabı ise yeniden incelenmek üzere Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'na gönderildi. Delillerden alınan örneklerde elmada Ali Benli'nin, bira şişelerinde de yakın arkadaşı Bayar B.'nin (42) DNA'sına rastlandı. Çalışmalarını Bayar B. üzerinde yağunlaştıran özel ekip, Bayar B.'nin Ali Benli'nin eşi F.B. (34) ile 2012 yılından itibaren süren bir ilişkisinin olduğunu tespit etti. Gözaltına alınarak çapraz sorguya alınan Fadime BENLİ, ifadesinde; eşini Bayar BİLGİÇ’ in öldürdüğünü itiraf etti.
KAFASINA TAŞLA VURARAK ÖLDÜRMÜŞ
Bunun üzerine 4 çocuk babası Bayar B. ile Ali Benli'nin eşi F.B., yakalanarak gözaltına alındı. F.B. ile ilişkilerinin halen devam ettiğini belirten Bayar B., jandarmadaki ifadesinde. 'Ali Benli'nin eşi ile ilişkim olduğu doğrudur. F.B., eşini öldürmem için beni azmettirdi. Kocam ölürse maaşı ve mal varlığı bana kalır. Bunun üzerine ilişkimize engele olacağını düşünerek Ali Benli'yi öldürme kararı aldık. Olay günü yalnız kalmayı fırsat bilerek, otururken Ali'nin kafasına defalarca taşla vurarak öldürdüm. Daha sonra Ali'yi kendisine ait çapa motoruna koyanak motoru uçurumdan aşağıya yuvarladım. Cinayete kaza süsü vermek istedim” dedi.
GELİNİM BANA OTOPSİ YAPTIRMAYALIM DEDİ
64 yaşındaki baba Hasan Benli, oğlunun bir karıncayı dahi incitmediğini belirterek” Benim oğlum Aşağı Çağlar da yaşıyordu. Benim oğlum uslu, ağır, kumarı yok, içkisi yok. Ocaktan gelir bahçe işlerine giderdi. Karıncayı dahi incitmezdi. Benim oğlum kasabayı gidiyor akşam, sabaha kadar gelmiyor. Gelinim sabaha karşı bize haber verdi. Aramaya başladığımzda Tilkideresi mevkiinde motorun yanında oğlumu ölü bulduk. Olay yerinde inceleme yaparken gelinim, bunu otopsiye göndermeyelim, kesilmesin dedi. Oğlumu defnettikten bir gün sonra gelinin kardeşleri tarafından oğlumun ayakkabısı olay yerinden 150-200 metre ileride bulundu” dedi.
Jandarmadaki sorguları tamamlanan Bayar B. ve F.B., Cumhuriyet savcılığı tarafından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.Mahkeme tarafından‘’Tasarlayarak Kasten adam öldürmek’’ suçundan  tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz