ERMENEK BİLSEM Kuruluyor

0

Yıllardır eksikliği hissedilen özel yetenekli çocuklarımızın yeteneklerini geliştirebilecekleri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir eğitim kurumu olan BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezi) Ermenek’te kuruluyor.

6 yıl önce Ermenek Belediyesi’nce, İstanbul BİLSEM öğretmenleri tarafından sömestr tatillerinde hem öğretmenlerimize mentörlük eğitimi, hem de çocuklarımızın yeteneklerini belirlemek amacıyla başlatılan özel çalışma nihayet meyvesini verdi.

Gerek İl, gerekse İlçe Milli Eğitim yöneticilerimizin yoğun çabaları sonucunda artık Ermenek’teki çocuklarımız da bu özel eğitim sisteminden yararlanma fırsatı bulacaklar..

Konu hakkında İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İl Müdürü Çalışkan, “Bildiğiniz gibi Bilim ve Sanat Merkezleri özellikle üstün zekâ ve yetenek sahibi öğrencilerin okullarında görmüş olduğu eğitimin yanında onların eğitim hayatlarına katkılar sağlamayı hedefleyen kurumlardır. Karaman Bilim ve Sanat Merkezimiz; Ayrancı, Kâzımkarabekir ve Merkez ilçelerimize hizmet vermesine rağmen coğrafi konum olarak merkezden uzak Ermenek, Başyayla ve Sarıveliler ilçelerimiz bu hizmetten ne yazık ki faydalanamamaktaydı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak özel yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış kurumlar olan bilim ve sanat merkezimizin ikincisini Ermenek ilçemizde açarak Taşeli Bölgesi’ndeki öğrencilerimizin de bu hizmetten istifade edebilmeleri için Ermenek Bilim ve Sanat Merkezimizin açılış onayının gerçekleştiğinin müjdesini vermek istiyorum.” diye konuştu.

Konu hakkında düşüncelerini sorduğumuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ”kurulma sürecimizi tamamlar tamamlamaz detaylı bir açıklama yapacağız” dediler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz