Son Dakika
Ana Sayfa / Makaleler / ERMENEK’Lİ OLABİLDİNİZ Mİ?

ERMENEK’Lİ OLABİLDİNİZ Mİ?

ERMENEK’Lİ OLABİLDİNİZ Mİ?

Ben bir Ermenek’li olarak bu soruyu her gün kendime soruyorum! Ya siz! Bu soruyu hayatınızda bir sefer olsun kendinize sordunuz mu?

Sorsan herkes  Ermenekliyim der.Ama kimlik ve Ata tarafından Ermenekli olmakla herkes Ermenek’li olamıyor..Neden mi?

“”Aslını İnkar eden haramzadedir ”der.,Atalarımız. Aslımız nedir kardeşim! Sen aslını biliyor musun? Evet biliyorsun değil mi? Biliyorsun.Ama sen aslına uygun davranıyor musun?

Onu yaptın bunu yaptın.Vitrinde ve her yerde ön saftasın.Ama yaptığın hiçbir şey yok.Sen Ermenek’li değil, Ermenekli rolünü oynayan bir oyuncusun.Bağların gidiyor sustun,toprağın gitti,sustun,her tarafın yüksek gerilim olmuş cereyandasın, Tekeçatında doğa katliamı oldu sustun! 50 senedir Ermenek dışında yaşıyorsun, 50 senede belki 10 sefer gelmemişsin Ermenek’e. Atalarının mezarı kaybolmuş,evler virane olmuş,hatıraların,anıların intihar etmiş,sen hala kendini Ermenek’li zannediyorsun öyle mi?  Kusura bakma da,orada burada gezip,poz vereceğine,Ermenek’e gelip güç vereceksin kardeşim.Bahanesi olamaz. Kimse kusura bakmasın. Size her yer Ermenek olmuş.Orayı Ermenek zannediyorsunuz.Sıladan sılaya Ermenek’e gelmekle olmuyor. İşinize gelmedi mi susuyorsunuz. Tek kelime yok.Hakkınızı aramıyorsunuz. Ermenek’i unutmuşsunuz. Sadece Rüyanızda görüp seviniyorsunuz..Ne duran adamsınız, ne de nerede duracağını bilen adamsınız.Benlik bir şey yok!  Diyeceksiniz ama ; Ermenekliyim demekle Ermenekli olunmuyor. Sizden Ermenek Razı olmadıkça, Allah razı olmaz..Evet ben bir Ermenek’li olarak bu yazdıklarımdan kendime de eleştiri yapıyorum.Kısacası, Olamadık dimi! Bir acı kaymakamın asası olamadık.Deli Alininn feneri,Abdullahın ekmeği,Deli Yusuf’un sakalı, Deli Ali’nin entarisi olamadık..O zaman biz ne olduk? Bize ne oldu Böyle.?

 

Ayrıca Kontrol Edin

TAŞELİ’NİN TÜRKLEŞMESİNDE ZAVİYELERİN ROLLERİ

Anadolu Selçuklu Devleti’nin ve Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş aşamasında sınır boylarında, yani uçlarda dağ başlarında geçit …

6 yorumlar

 1. Ramis Tanacı

  Biraz gerçekçi olmamız gerekiyor,sosyal medyada klavye başında boy boy fotoğraflarla, satır satır yazılarla, kimse Ermenek’li olamaz. Bayramda seyranda fırsat buldukça sılaya rahim yapmıyorsan, mis gibi dağlarının kekik kokusunu, çam kokusunu almıyorsan, göksuyun toplandığı Turkuaz gölünün o turkuaz rengini kaleden görmüyorsan ya da Ermenek’e Ermenek’li olarak bir çivi çakmıyorsan Ermenek ismi sadece kimliğindeki ibare ile sınırlıdır. Yüreğinize sağlık, “kızım sana diyorum,gelinim sen anla” kokan bir yorum olmuş. Saygılar,selamlar.

 2. AĞZINA SAĞLIK.MAALESEF BİZLER YAZDIĞIN GİBİ GIKIMIZ ÇIKMAYAN ERMENEKLİ OLDUK. ÜZÜCÜ AMA GERÇEK

 3. “Bağların gidiyor sustun, ” diyorsun. Nereye gitmiş bağlar, ne olmuş.
  “toprağın gitti,sustun, ” diyorsun. Toprak nereye gitmiş.
  “her tarafın yüksek gerilim olmuş cereyandasın, “ndiyorsun, yani su boşa aksın. millet de aval aval baksın öylemi. Elektrik olmasa ne yapacaksın. Kömürle eletrik üretme doğa katliamı- uranyumla eletrik üretme çevre katliamı. ee hala bulgaristandan – Ermenistan dan mı alacağız elektriği.
  “Tekeçatında doğa katliamı oldu sustun! ” diyorsun. cevap 3-4-5 . satırlarda. GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR
  ya da EŞEĞİ SÜREN O.T.R.Ğ.NA KATLANIR demiş atalarımız.
  tüm güzellikler bir arada olmuyor, bir güzellik kazanılırken diğer güzelliklerden mahrum kalıyoruz.

  • İlhami Etci

   Ahmet Bey Siz doğayla geçmişle pek ilgilenmiyorsunuz gibi.Bağların ortasından iki yüksek gerilim hattı geçti.Tekeçatına o barajın gereği var mıydı.Güneş enerjisinden elektrik üretiliyor.Ermenek’e de kuruldu..Kusura bakmayın da dediklerinize katılmıyorum..

 4. Aynur Eratilla

  Fazla abartmışsın İlhami.Nerelisin deyince Ermenek’liyiz diyoruz tabi.Nereliyiz diyelim Atalarımızın memleketi.Her yer bizim vatanımız, toprağımız.Köklerimizde oradan gelmiş o kadar.Ayrıca herşeyden önce insan olalım.Büyüklerimizi arayıp soralım, yardımcı olalım, hal hatır soralım.Misafirperver olalım da gelen bir daha gelmek istesin.Bence daha yumuşak ve yapıcı yazıların olmalı.Kuzen tavsiyesi…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir