​KONUŞAN ÇEŞMENİN SELAMI VAR

Memleketin gönüllerde taht kurmuş,suyu ile doğayla bütünleşmiş , herkesin bildiği   konuşan çeşme artık yok.Akpınar mevkisinin su ihtiyacını karşılamak  için çeşme yıkıldı. Kepçe çalışmaya başladı.Bayram arefesinde bu işin alel acele yapılması akıllara bazı şüpheleri getirdi. Tatile gelenler su içmesin diye bir an önce yıkmak istediler sanırım

 Akpınar bölgesinde kimlerin bahçeleri var?

 Tekeçatını  mahvettiniz. Çamlık Allaha emanet, mesire alanı mesire alanı deyip duruyorsunuz! Ora da ne var? Hiçbir şey. Herkes oraya gitmek zorunda mı?  Düzensiz  bir yer. Gumuştan geçilmiyor.Sıcak. Hizmet  çok zayıf

 

Memleketimiz turizmle buluşuyor öyle mi? Nerede ve nasıl buluşuyor? Ermenek ve doğasına zarar ver, Ağaçları kes, yüksek gerilim hattına ses çıkarma, göstermelik hamlelerle bazı sorunlardan kaç.Mücadele etme.Teslimiyet anlayışı ile yönetilen bir yer.

Ama yetmez  daha fazlasını istiyor Ermenekli. Bir daha ki seçimde daha fazla oy vererek ödüllendirecek sizleri .Ayrıca Ermenek’e Suriyeli,ve başka vatandaşları yerleştirilmenizi  istiyorlar. Ermenek nüfusunun artmasını istiyorlar.

 

KONUŞAN ÇEŞMENİN SELAMI VAR

Çeşme bu ya boşuna konuşan çeşme dememişler.Çeşme son kez konuştu.Dedi ki;

Beni  hayrına yapmıştı birileri.Suyumdan kimler içmedi ki! Kuşlar kurtlar ve Türkiye’nin her yerinden buraya gelen insanlar. Beni yıktılar.Yok ettiler.Artık konuşmam. Son sözümdür. Beni yıkanlara hakkımı helal etmiyorum. Doğa düşmanlarını Allah Kahretsin. Suyumu size helal etmiyorum.Haram olsun.””  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

author

Emma Hayes

There I was in a hot yoga studio with plenty of bright natural light and bending myself into pretzel like positions for the very first time.

instagram